Magnet Üretimi ve Magnet Basımı Hakkında ;

Magnet basımı günümüzde özellikle son zamanlarda ortaya çıkmıs etkili promosyon reklam malzemesidir. Magnet Üretimi özellikle ev içine ulaştırarak kalıcı bir reklam tanıtım aracıdır. Mıktanıs üzerine Matbaa Ofset baskı işlemleriyle basılarak genellıkle buzdolapları üzerine konulan bir reklam aracıdır.


Magnet üretiminde ve magnet baskısında bir çok çeşitlerde mevcuttur Dereceli Magnet, Özel Kesimli Magnet, Oval Kesimli Magnet, Davetiye Magnet Olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır. Magnet talepleri genel olarak; Restorantlar, Eczaneler, Çiğ Kögteciler, Damacana su bayileri, Büfeler, Marketler v.s. Sektörlerde kullanılmaktadır.


Magnet Ürünümüz ucuz ve hızlı bir üretimi olmasından firmaların çok tercih ettiği reklam tanıtım promosyon amaçlı bir ürünüdür.

2018 Güncel Magnet Baskı Fiyatlarımızı ve Magnet Çalışmalarımızı incelediniz mi ?

Magnet fiyatları için Lütfen bizi arayınız.

matbaa

Magnet baskı üretim süremiz 7 iş günüdür. Fiyatlarımıza Tasarım ve KDV dahil değildir.

matbaa
Magnet Kenarları Oval Kesim (4,6 cm x 6,8 cm)
Adet
Fiyat
 
 
1000
TL
   
 
2000
TL
   
 
3000
TL
   
 
5000
TL
   
oval-kesimli-magnet
Özel Kesimli Magnet baskı (4,6 cm x 6,8 cm)
Adet
Fiyat
 
 
1000
TL
   
 
2000
TL
   
 
3000
TL
   
 
5000
TL
   
ozel-kesimli-magnet
Özel Kesimli Magnet baskı (7 cm x 9 cm)
Adet
Fiyat
 
 
1000
TL
   
 
2000
TL
   
 
3000
TL
   
 
5000
TL
   
oval-kesimli-magnet-2

Magnet basımı

Magnet baskı, firmaların iletişim bilgilerinin olduğu veya yapılacak işlerin anlatıldığı, baskılı reklam materyalleridir. Üstünde bulunan mıknatıs sayesinde, metal veya buzdolabı gibi zeminlere yapışarak yapılan reklamınızın orda sabit kalmasını sağlamaktadır. Böylelikle, çok iyi bir reklam malzemesi olarak düşünülmelidir.

Genelde, evlere hizmet veren restoranlar, büfeler, su bayileri ve tüpçüler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Kartvizitler veya baskılı föyler çabucak kaybolabildiğinden, magnet önemli ve etkili bir kullanım alanı yaratmaktadır. Çünkü magnet, yapıştığı yerde sabit olarak kalmaktadır. Grafik tasarımı sayesinde magnetler kare, dikdörtgen, oval ya da farklı geometrik şekillerde tasarlanabilmektedirler. Magnet basımında hazırlanan grafik tasarım, bilgisayar üzerinde hazırlanarak baskıya yollanır, kesime göre de bıçak hazırlanır. Basılan kağıdın üstüne şeffaf olarak selefon kaplanır. Arka yüzüne mıknatıs sıvama yöntemi ile yapıştırılır ve kurumaya bırakılır. Hazırlanan bıçak ile kesim yapılır ve kenarlar temizlenir. Magnet baskılarında, genelde kuşe kağıt veya Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır. Ofset baskıda, genelde 4 renk veya özel renklerde kullanılır. Kullanılan mıknatıslar, mikron seviyesinde olmaktadır. Genelde 0,45 – 0,50 mikron oranında kullanılmaktadır. Grafik tasarımda hazırlanan termometreli, bloknotlu, takvimli ya da gerekli acil telefonlarının bulunduğu magnetler, daha fazla ilgi çekmektedir. Evlerde, genelde buzdolabı üstlerine yapıştırılan bu magnetlerde iyi tasarımlar daima kalıcı olmaktadır.  Kartvizit şeklinde üretilen magnetler, kenarları oval şekilde kesilir ve klasik kartvizit ebatlarında tasarlanır. Üzerinde istenilen kadar renk uygulanabilmektedir ve en çok talep gören magnet türüdür. Bloknotlu veya dereceli magnetlerde, bloknotun sayfa sayısına ve renk adedine göre maliyetler değişmektedir. Araba üzerine yapılan magnetlerde, 1 mikron ve üstü magnet kullanımı yapılmaktadır. Arabanın çukura veya başka bir şekilde sarsılmasında asla yerinden çıkmayan bu magnetler, dış ortam şartlarına dayanıklıdır.

Promosyon ürünleri içinde maliyetlerinin düşük olması, magnetleri önemli bir promosyon malzemesi haline getirmiştir. Magnet basımı, her matbaa tarafından kaliteli yapılamamakta ve sıklıkla sorun yaşanılabilmektedir ( selefonun ayrılması veya mıknatısın yapışma özelliğinin az olması ). Burada dikkat etmeniz gereken ayrıntılar, kalın kağıt kullanımı ( 300 gr seviyesi ) ve kullanılacak olan magnetin, 0,40-0,45’in altında olmaması ve yapılan kesim bıçaklarının sorunsuz olması önemlidir. Bu nedenle, basım yapan matbaalarda gerekli standartların yerine getirilmesi, sorunsuz ve kaliteli  magnetleri ortaya çıkarmaktadır. ankara ofset olarak biz, üretici firma olarak magnet üretiminde iddialı ve kaliteli baskımızla örneklerimizi görmenizi tavsiye ediyoruz.

Magnet Basımı Sonrası

Magnet firmaların tercihlerine göre kare, dikdörtgen, köşeleri oval gibi veya tamamen işletmelerin tercihi doğrultusundaki şekillerde, renkli basımlarla üretilebilen bir reklam tanıtım aracıdır. Magnet çalışmalarına başlamadan önce magnetin şekline karar vermek gerekir. Şekil seçiminden sonra grafik programları aracılığıyla magnet tasarımı hazırlanır. Tasarımdaki şekillerde bir magnet elde edebilmek için bu şekle göre yine grafik programında bir bıçak izi hazırlanır. Hazırlanan tasarım baskıya, bıçak izi de bıçak üretimine gönderilir. Basım işleminden sonra kağıdın üzerine selefon adlı ince şeffaf film kaplanır. Daha sonra baskı yapılan kağıdın arka yüzüne, mıknatıs özellikli magnet malzemesi sıvama yöntemiyle yapıştırılır ve kurumaya bırakılır. Kuruma bitiminde daha önce üretilen bıçak yardımıyla belirlenen şekillerde kesimi yapılır. Son olarak bıçaktan çıkan ürünün ayıklanma işlemi yapılır ve kutulanarak işletmelere teslim edilir. Bunlar dışında özel olarak Damlalı magnet, Bloknotlu magnet ve Çerçeveli magnet şeklinde magnet üretimi de yapılabilmektedir.

Magnet - Magnet Fiyatları - Oval Magnet - Şekilli Magnet - Özel Magnet - Tasarım - Magnet Çeşitleri - Mıktanıs Magnet - Buzdolabı Magnetleri

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
Ankara Matbaa © 2018
www.ankaramatbaaankara.com