Kuşe Çıkarma Etiket Üretiminde ve Etiket Tasarımı
Etiket ürünlerin vitrinidir. Etiket detaylı olarak grafik tasarım ekibimiz tarafından hazırlanan çalışmalar tanıtımın en üst düzeyde yapılma biçimidir etiket. Etiket, kaliteli malzeme, ebatlandırılması, Grafik tasarım, matbaa ofset baskı, Etiket kesimi, ambalaj paketlendirme aşamalarından oluşur. Çıkarma etiket öncelilkle ofset baskı makinelerine uygun şekilde ebatlara bölünür. Etiket kontrolden geçtikten sonra baskı aşamasına ve daha sonra paketleme aşamasına geçilir.

2018 Güncel Etiket Fiyatlarımızı ve Etiket Örneklerimizi İncelediniz mi ?


deneme
 

Çıkartma Etiket

matbaa

Çıkartma etiket üretim süremiz 5 iş günüdür. Fiyatlarımıza Tasarım ve KDV dahil değildir.

matbaa

Etiketler genellikle kuşe baskı ile yapılan arkası yapışkanlı kağıtlardır. Önlerine parlak selefon çekilebilir. Etiketleri hatırlamak için biraz hafızamızı zorlasak, defterlerimizin üzerine yapıştırdığımız etiketler aklımıza gelebilir. Aynı zamanda okul çağında ki çocuklara, kullandıklara tüm malzemelere etiket yapıştırmaları ve etiketler üzerine ad, soyad, sınıf ve numaraları yazmaları öğretilir, istenirdi. İşte etiketlerin en güzel örneklerinden biri de küçük yaşta hafızalara kazınmaya başlamaktadır. Etiketlersayesinde kullanılan malzeme ve ürünlere, belli bir düzen ve yönetim sağlanabilmektedir. Okul çağında öğrencilerin kullandığı malzemelere kendi isimlerinin yazılı olduğu bu etiketler sayesinde, eşyalarına sahip çıkılması ve düzenlerini sağlamaları öğretiliyordu. Günümüzde de etiketlemenin ortaya çıkması, çoğalan nüfus, gelişen teknoloji, oldukça çoğalan ikame ve tamamlayıcı ürünler gibi bir çok sebep sunabiliriz. Üretilen bütün ürünlerde, ham madde aşamasından, hazırlanma ve satışa hazır hale gelen süreye kadar etiketleme her aşamada önemini korumaktadır.

İş hayatında kullanılan etiket ürünleri kadar, reklam amaçlı kullanılan etiket çeşitlerive türleri de mevcuttur. Aynı zamanda etiketler bir uyarı ve ikaz malzemesi de kullanılabilir. Sonuç olarak etiketlere nasıl bir baskı yapılırsa, baskıda ki içeriğin amacı ne ise, ona göre hizmet vermektedir. Bu söylemden yola çıkarak taşıtlarda, hastanelerde uyarı vermek amaçlı da kullanılan “Sigara içmek yasaktır”, “lütfen kapıyı kapatınız”, “kırmızı da dur, trafik canavarına dur diyelim” gibi ürünlerde bir etikettürüdür.

Etiketlerin ve etiketlemenin kullanım alanına diğer bir örnek ise, bilgisayar teknik servislerinde, servise gelen cihazların kaydını sorunsuz bir şekilde tutabilmek için, servise giren cihazlara etiket yapıştırılır. Genellikle bu tarz işlerde etiket yazıcılarkullanılır. Böylece ürün için gerekli olan etiket hızlı bir şekilde basılabilmektedir.

Etiketlerin kullanım alanları için verebileceğimiz diğer örnekler ise, gıda firmaları, ilaç firmaları, tekstil firmaları etiketleri yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Yine diğer bir örnek olarak en çok kullanılan etiket çeşididemirbaş etiketidir. Demirbaş etiketleri bir çok sektörde, satış yapan dükkan ve mağazalarda, ürünlerin fiyatlarını göstermek amacı ile sıkça kullanılmaktadır.

Etiket boyutları seçeneklidir. Kartvizit boyutu, A3, A4, A5 boyutlarında etiketler bastırılabilir. Firmaların özel ihtiyaçlarına göre hemen hemen her ebatta etiketüretilmektedir.

Etiketler sayesinde viral reklam sektörü biraz daha gelişmiştir. Çünkü çeşitli amaçlarla kullanılan etiketlere yerleştirilebilen logo, kurumsal kimlik gibi öğeler firmalar için eşsiz bir reklam aracıdır. Bu her zaman sizi hatırlatan bir unsur olarak insanların hafızasına kazınacaktır.

Etiketler sektöre göre değişmektedir. Halı yıkama fabrikaları genel olarak bahar ayında reklam yaparken, doğal gaz tesisat firmaları ise 12 ay boyunca reklam yapabilirler. Bu sebeple müşteri kitlenize göre tanıtım aylarınızı belirlemeli ve bu aylarda reklama aşırı derece de yüklenmelisiniz.

Etiketler ortalama en az 1000 adet basımdan 10.000 adet basıma kadar rahat bir şekilde basılabilir. Yapışkanı koruyan kağıdı kaldırdığınızda istediğiniz alana (metal, sac, tahta, cam) etiketlerini rahatlıkla yapıştırabilirsiniz.

Etiketlerinizin yapıştırılması için ticari hanelerden izin isteyebilir ve etiket yapıştırmak için beyanatta bulunabilirsiniz. İzinsiz bir şekilde ticari yerlere etiket yapıştırılması etik değildir. Etiketlerinizin grafiğine dikkat etmeli ve insanları kızdırmayacak şekilde olmasına özen göstermelisiniz.

çıkartma etiketi çıkartma etiket
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 14 cm x 20 cm
çıkartma etiketi
çıkartma etiket a5
Çıkartma Etiket Kuşe Kağıt 20 cm x 29 cm
çıkartma etiketi
cikartma-etiket-a4

 

Sticker, etiket  basımı, Kuşe Çıkartma

Etiket, bir ürünün üretildiği tarih ile bilgilerinden, ürünün hangi firmaya ait olduğuna kadar üzerinde firma iletişim bilgilerinin olduğu veya sadece reklam olan, kendinden yapışkanlı baskılı materyallerdir. Kendi içinde kapatıcı, barkodlu, fiyat etiketi, şeffaf ve içten yapışmalı olarak çok fazla çeşidi vardır.

Etiket ve çıkartma, firmaların aynı zamanda reklamını yapmakta olduğundan tüketiciye kalite duygusu veren olgulardan biridir. Tüketici nezdinde başarılı reklam kampanyalarında en önemli baskılı materyallerdir. Etiketler, yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki şekilde basılmaktadırlar. Yapışkanlı etiketler, kuşe kağıttan veya 1.hamur kağıttan serigraf baskılı veya ofset baskılı olarak baslımaktadır. Damla etiketler, yani yapışkansız etiketler, tekstilde kıyafetlerin üstüne veya bir zemine yapışkanla tutturularak kullanılan etiketlerdir. Kağıt etiketler, dış ortamda kullanılması tavsiye edilen etiketler değildir. İç mekanlarda ve güneş almayan yerlerde kullanılmaktadır. Genelde kuşe kağıt kullanılarak baskı yapılmaktadır. Fazla adet olduğundan ve toplu olarak basıldığından, maliyetleri daha düşüktür. Genelde 4 renk baskı ve selefon uygulanabilmektedir. Serigraf baskılı etiketler; Dış ortamlarda mümkün olduğunca kullanım imkanı vermektedir. Tek renk ve 4 renk olarak baskı yapılabilmektedir. Damla etiketler, Baskı yapıldıktan sonra, şeffaf kimyasal bir madde ile damla şekli verilmektedir. Tüm ortam şartlarına dayanıklı olan damla etiketler her yerde kullanılmaktadır. CD etiketleri, Grafik tasarım isteyen bu etiket basımında, tasarıma karar verildikten sonra, ofset baskı ve özel bıçakla kesim işlemi yapılmaktadır. Etiketler CD’lerin üzerine yapıştırılarak kullanılır. İstediğiniz her şekilde kare ve dikdörtgen, oval ve yuvarlak kesimli etiket baskısı yapılabilmektedir. Etiketler iç ortam ve dış ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Adet sınırlaması yoktur, hatta ne kadar fazla adet basılırsa o oranda maliyetleri düşmektedir. Tüm etiket baskıları dört renk yapılabilmektedir. Genelde kuşe kağıt kullanılmaktadır.  Kağıt etiketlerde kullanılan kuşe, genelde 90 gr parlak kuşe veya karton kağıtlardan imal edilmektedir. Karton etiketlerde gofre, selefon ve yaldız baskı yapılabilmektedir. Etiket baskıları öncelikle grafik tasarımı aşamasında tasarımları yapılır ve bilgisayar üzerinde ebatlandırmaları gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra, kağıda karar verilerek ofset baskı yapılır. Etiket basıldıktan sonra ebatlara bölünür ve paketleme yapılır.

Ankaraofset olarak, fotoğraf kalitesinde olan baskımız ve son derece hassas milimetrik kesim imkanlarımızla etiket baskılarında, üretici firma olarak hizmet vermekteyiz. Bu nedenle istediğiniz adette ve renkte etiket baskısını, piyasanın en uygun fiyatları ile size sunuyoruz.

Etiket - Sticker - Etiket Tasarımı - Etiket Basımı - Etiket Fiyatları- Sticker Baskısı - Etiket Basım Fiyat- Etiket Örnekleri - Etiket Baskısı - Etiket Fiyatı

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
ankara ve Matbaa © 2018
www.ankaramatbaaankara.com