Sunum Dosyası ve Cepli Dosya Basımı ve Cepli Dosya Üretimi ;

Firmanızın kurumsal tasarımının önemli bir parçası da Cepli Dosyadır.

Sunum Dosyalarına sektörel olarak tabirimizde cepli dosya denir.

Grafik Tasarım ekibimiz tarafından firmanızın kurumsal yapısına göre tasarlaanan Sunum Dosyaları ve Cepli Dosyalar firmanızın profosyonel olarak ihtiyaçlarına cevap verebilecek seviye de üretimleri yapılmaktadır. Cepli Dosya bir çok amaç ta kullanılabilmektedir. Kağıt gramajları, renkler, selefon, özel kesim, lak, gofre, istenilen düzeyde üretim gerçekleştirebilir.

Cepli Dosya tasarımlarıda adet, ebad, kağıt özelliği, renk , ek iççilik istekleriniz belirtilip bizimle iletişim kurunuz.

2018 Cepli Dosya (Sunum Dosya) Fiyatlarımızı İncelediniz mi ?


 

Cepli dosya fiyatlarımızı incelediniz mi?

matbaa

Cepli Dosya Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Günümüzün rekabetli iş dünyasında, firmalar kendilerinin tanıtımını yapmak için birçok yol izlerler. Çeşitli yerlere reklam vermek bunun bir örneği olabileceği gibi şirket yazışmalarında veya şirketin verdiği promosyon ürünlerde antetli kağıtkullanımı da bunun bir diğer örneğidir.

Cepli dosyalar ise yine antetli kağıtlar gibi şirketlerin kullanmayı tercih ettikleri bir diğer hem kullanım açısından pratik hem de firma tanıtımına yardımcı ürünlerdir. Cepli dosyalar temelde firmaların müşterilerine teklif verirken ya da iş tanıtımları yaparken kullanmaları için tasarlanmışlardır.

Aynı zamanda bir sunum aracı olarak da kullanılan cepli dosyalar, firmaların kendilerine özgü bir biçimde tekliflerini sunabileceği, bültenlerini veya şirket kataloglarını ilgili yerlere iletebileceği araçlardır.

Bu dosyalar adlarından da anlaşılacağı gibi özel cepli bölmelere sahiptirler. Bu cepli bölmeler firmalar kişisel isteklerine göre tasarlanırlar. Firmalar bu bölmelere şirketlere ait çeşitli dokümanları yerleştirebileceği gibi aynı zamanda şirketin kartvizitini veya tanıtım CD’sini de yerleştirebilirler. Böylece müşteriler için de dosyayı inceledikten sonra ilgili kişiye ulaşmaları kolaylaşmış olur.

Cepli Dosyanın Kurumsal Hayatta Kullanımı

Cepli dosyaların firmalar açısından olumlu olan pek çok özelliği vardır. Öncelikle bu dosyalar firmaların istekleri üzerine özel olarak tasarlandıkları için firmayı temsil eden bir belge niteliği taşırlar. Şık ve özenilmiş bir tasarımlarının olması firmayı müşterilerin gözünde çok daha prestijli hale getirecektir. Ya da bu dosyalarda daha eğlenceli ve dinamik tasarımların kullanılması firmanın hareketli, canlı, genç ve dinamik bir yapısının olduğunu gösterecektir ki bu bazı müşteriler için tercih sebebi olabilir.

Cepli dosyaların firmaya özgü bir tasarımdan oluşması, bu dosyaları doğal reklam aracı haline getirir. Şirketler reklam yapmak için ekstradan masraflar ödemeyecekleri gibi, müşteriler için de daha sonra ihtiyaçları olduğunda firmaların akıllarına gelmesinde yardımcı olacaktır.

Cepli dosyalar aynı zamanda içlerinde sunulacak materyallerin düzenli ve organize bir şekilde bir arada durmalarına da imkan sağlarlar. Karışık ve kullanılması, taşınması zor olan hiçbir dosya müşterilerin gözünde firma adına olumlu bir izlenim oluşmasına yardımcı olmaz. Aksine bu durum firmaların yeterince organize olamadığının bir göstergesi kabul edilip firmalarda, müşterinin gözünde bir itibar kaybına neden olabilir.

Tabii ki cepli dosyaların tasarımı da çok önemlidir. Kullanılacak alana göre, içlerine konulacak materyallerin ağırlıklarına ve ebatlarına göre dosyaların tasarımları da farklılık gösterir. Bu dosyalar yerine göre tek cepli, iki cepli ya da kendinden cepli olabilecekleri gibi dosyaların kesimleri ve ebatları da özel olarak tasarlanabilir. Detayların ince ince düşünüldüğü bir tasarım hazırlanması hem kurumun saygınlığını arttıracak hem de müşterilerde olumlu bir izlenim bırakacaktır.

Özellikle kurumsal dosyalar hazırlanırken dosyaların, firmanın kurumsal kimliğini yansıtacak renk ve desende hazırlanmaları önemlidir. Bu tarz tasarımlar hazırlanırken, rakip firmaların tasarımlarına benzememesine özellikle dikkat edilmeli, akılda kalıcı ve basit tasarımlara yer verilmelidir. 


Cepli dosya üretim süremiz 5 iş günüdür. Fiyatlarımıza Tasarım ve KDV dahil değildir.

matbaa

Parlak Selefonlu Cepli Dosya

23 cm x 33 cm boyutunda sunum Dosya

Ürün Bilgileri

250 Amerikan Bristol

23 cm x 33 cm Boyutunda

Parlak Selefonlu

Yapıştırma Cepli (cep kısmı baskısız)

Renkli baskı


Mat Selefonlu Cepli Dosya

23 cm x 33 cm boyutunda sunum Dosya

Ürün Bilgileri

350 gr Mat Kuşe

23 cm x 33 cm Boyutunda

Mat Selefonlu

Yapıştırma Cepli (cep kısmı baskısız)

Renkli baskı


parlakselefonlu-ceplidosya

matselefonlu-ceplidosya
 

 

Parlak Selefonlu Cepli Dosya

21,8 cm x 30,5 cm boyutunda sunum Dosya

 

Ürün Bilgileri

250 gr Amerikan Bristol  / Özel Kesim

21,8 cm x 30,5 cm Boyutunda

Parlak Selefonlu

Kendinden Cepli Cepte Baskı var

Renkli Baskı

Mat Selefonlu Cepli Dosya

21,8 cm x 30,5 cm boyutunda sunum Dosya

 

Ürün Bilgileri

350 gr Mat Kuşe Kağıt / Özel Kesim

21,8 cm x 30,5 cm Boyutunda

Mat Selefonlu

Kendinden Cepli Cepte Baskı var

Renkli Baskı

lakli-ceplidosya ozelkesimli-ceplidosya

 

 

Sunum dosyaları, cepli dosyalar

Firmaların müşterilerine teklif verirken veya kendilerini anlatırken ilk tanışmada verdikleri, içinde teklif olan antetli kağıtların ve firma hakkında CD‘lerin, bilgilerin olduğu dosyalara sunum dosyası veya cepli dosya diyoruz. İç kapakta CD, kartvizit eklenen, içine konulan evrakları ve kağıtları düşürmeyecek bir cep bulunmaktadır. Genel olarak kalın kağıtlardan ve evrak çantalarına sığacak boyutlarda basılmaktadır.

Genelde sunum dosyalarında, cepli dosyalarda ön yüzlere baskı istenilmektedir. Fakat dosya içine ek olarak baskı istenilirse maliyetleri biraz artmaktadır. Sırf dış yüzey baskılı olursa fiyat ekonomik olmaktadır. Sunum dosyalarında, cepli dosyalarında genelde Kuşe kağıtlar veya Amerikan Bristol kağıtlar kullanılmaktadır. Amerikan Bristol kağıtların arka yüzeyine baskı yapılamadığından, genelde tek yüz baskı yapılacak olan sunum dosyalarında, cepli dosyalarında kullanmak daha iyi sonuç vermektedir. Çoğunlukla, 300-350 gr. seviyesinde kağıt kullanmak gereklidir. İçinde taşınacak olan antetli kağıt veya CD’lerin korunması açısından kalın kağıt seçmekte fayda vardır. Kalın kağıtlar kırım uygulaması ile daha güzel durmaktadırlar. Kağıt kartelalarından daha farklı kağıtlar da seçilerek baskı yapılabilmektedir. Sunum dosyaları, cepli dosyaları için, Lak, Selefon, varak baskı veya gofre istenilebilmektedir. Bu tarz uygulamalar sunum dosyalarını, cepli dosyalarını daha şık ve kaliteli göstermektedir. Genelde, sunum dosyalarının içinde bulunan kapaklarda ve dosyanın görselliğinde farklı kesim de istenilebilmektedir. Grafik tasarımda yapılan, farklı tarzlarda çalışmalar ile benzersiz tasarımlar ortaya çıkabilmektedir. Dosya üzerine silme renk atılarak dia veya logo yerleştirilmesi, hologram baskı veya kabartma ( gofre ) sunum dosyalarının baskılarında çok şık etkiler yaratmaktadır. Grafik tasarımda, bilgisayar üzerinde yapılan dosya yerleşmesinde mümkün olduğunca az ve renklerin kullanıldığı tasarımlarda, logonuza en fazla uyan rengi görebilir ve baskı sonrasında dosyanızın nasıl gözükeceği konusunda fikir alabilirsiniz. Böylece içiniz rahat bir şekilde sunum dosyanızı, cepli dosyalarınızı bastırabilirsiniz.

Firmanızın kurumsal kimliği içinde olan sunum dosyaları, sizin kalitenizi ve tarzınızı belirlediğinden çok önemli bir ayrıcalık yaratmaktadır. Gelişen piyasa ekonomisinin bozukluğu ve çalışma şartlarının ağırlığı, bizleri diğer firmalar ile rekabete götürmektedir. Bütün kurumsal baskılı materyalleriniz, bu konularda size diğer firmalardan daha farklı bir anlayış ve bakış açısı getirecektir. Sunum dosyalarında, kaliteli baskı yapan ve renk kartelasının her tonunu başarı ile uygulayan Ankara Ofset olarak daima yanınızdayız.

Cepli Dosya Baskı Üretiminden ekstra işçilikler
Sunum dosyalarınıza baskı dışında farklı uygulamalar da yapabilmekteyiz. Bu Uygulamalar;
- Laminasyon (Parlak, Mat)
- Lak
- Gofre
- Varak
- Cep Kısmına Baskı

Cepli Dosya Siparişleriniz için Gerekli Bilgiler
- Ebat
- Adet
- Kağıt Gramajı
- Kaç Renk Baskı olduğu
- Laminasyon olup olmadığı

Cepli Dosya - Cepli Dosya Tasarımı - Cepli Dosya Fiyatları - Sunum Dosya - Sunum Dosya Fiyatları - Sunum Dosya Örnekleri - Ankara Dosya - Cepli Dosya Baskı

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
Ankara Matbaa © 2018
www.ankaramatbaaankara.com