Peki Nedir Bu Antetli Kağıtlar?

Firmanızın kurumsal tasarımının önemli bir parçası da antetlidır.

Firmalar bu tür antetli kağıtları genellikle resmi yazışmaları için tercih ederler

antetli kağıtlar şirketlerin kurumsallıklarını gösteren çok küçük fakat bir o kadar da önemli parçalarıdır. Çok eski yıllardan beri kullanılan bu kağıtlar aslında çok basit bir yapıdan oluşmaktalar. Antet, Fransızca ‘kağıt veya zarf üzerine basılmış ad, adres, başlık’ anlamına gelir. Antetli kağıtlar da aynen bu yapıdadır. Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın amblemi ve adı bulunduğu gibi alt kısım da ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer alır.

Cepli Dosya tasarımlarıda adet, ebad, kağıt özelliği, renk , ek iççilik istekleriniz belirtilip bizimle iletişim kurunuz.

2018 Cepli Dosya (Sunum Dosya) Fiyatlarımızı İncelediniz mi ?


 

Antetli Kağıt Nedir ?

matbaa

Antetli Kağıt Neden Önemlidir ? Antetli Kağıt

 

Günümüzün rekabetli iş dünyasında, firmalar kendilerinin tanıtımını yapmak için birçok yol izlerler. Çeşitli yerlere reklam vermek bunun bir örneği olabileceği gibi şirket yazışmalarında veya şirketin verdiği promosyon ürünlerde antetli kağıtkullanımı da bunun bir diğer örneğidir.

Cepli dosyalar ise yine antetli kağıtlar gibi şirketlerin kullanmayı tercih ettikleri bir diğer hem kullanım açısından pratik hem de firma tanıtımına yardımcı ürünlerdir. Cepli dosyalar temelde firmaların müşterilerine teklif verirken ya da iş tanıtımları yaparken kullanmaları için tasarlanmışlardır.

Aynı zamanda bir sunum aracı olarak da kullanılan cepli dosyalar, firmaların kendilerine özgü bir biçimde tekliflerini sunabileceği, bültenlerini veya şirket kataloglarını ilgili yerlere iletebileceği araçlardır.

Bu dosyalar adlarından da anlaşılacağı gibi özel cepli bölmelere sahiptirler. Bu cepli bölmeler firmalar kişisel isteklerine göre tasarlanırlar. Firmalar bu bölmelere şirketlere ait çeşitli dokümanları yerleştirebileceği gibi aynı zamanda şirketin kartvizitini veya tanıtım CD’sini de yerleştirebilirler. Böylece müşteriler için de dosyayı inceledikten sonra ilgili kişiye ulaşmaları kolaylaşmış olur.

Antetli Kağıt Neden Önemlidir?

Globalleşen dünyada şirketler ve kurumlar iletişimlerini belirli bir standartta sabitlemek için çeşitli uygulamalar yaparlar. Bu uygulamalar hem bürokratik işlemlerde hem de şirketler arası gelişen süreçlerde tarafların belirli bir yol haritası izlemesini sağlar. Şirket üzerinden vize almak isteyen birisi vize başvurusu için hazırlaması gereken dilekçeyi şirket antetli kağıdına yazmak zorundadır.

Bir şirkete davetiye gönderileceği zaman yine antetli kağıt kullanılır. Üniversiteler öğrenci kabul süreçlerinde kişinin bağlı olduğu kurumun antetli kağıdına yazılmış tavsiye mektubu gerekir. Bu tür özel evrak işlemleri, şirketler arası yazışmalar ve sözleşmeler göz önünde bulundurulduğu zaman mutlaka düzgün, kaidelere uygun ve kurumsal kimliği yansıtan bir tasarıma sahip antetli kağıt ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Bir şirketin kendini piyasada hem rakipleri hem de partnerleri arasında doğru konumlandırması şirketin vizyonu ile birlikte başarısı hakkında bilgi verir. Kurumsallığa özen gösteren kuruluşlar her zaman daha çok takdir toplamayı başarır. Bu nedenle kurumsal duruşunuzu göstermek ve şirketinizi en iyi şekilde konumlandırmak için mutlaka başarılı bir kurumsal tasarıma sahip olmanız gerekir.


Cepli dosya üretim süremiz 5 iş günüdür. Fiyatlarımıza Tasarım ve KDV dahil değildir.

matbaa

Parlak Selefonlu Cepli Dosya

23 cm x 33 cm boyutunda sunum Dosya

Ürün Bilgileri

250 Amerikan Bristol

23 cm x 33 cm Boyutunda

Parlak Selefonlu

Yapıştırma Cepli (cep kısmı baskısız)

Renkli baskı


Mat Selefonlu Cepli Dosya

23 cm x 33 cm boyutunda sunum Dosya

Ürün Bilgileri

350 gr Mat Kuşe

23 cm x 33 cm Boyutunda

Mat Selefonlu

Yapıştırma Cepli (cep kısmı baskısız)

Renkli baskı


parlakselefonlu-ceplidosya

matselefonlu-ceplidosya
 

 

Parlak Selefonlu Cepli Dosya

21,8 cm x 30,5 cm boyutunda sunum Dosya

 

Ürün Bilgileri

250 gr Amerikan Bristol  / Özel Kesim

21,8 cm x 30,5 cm Boyutunda

Parlak Selefonlu

Kendinden Cepli Cepte Baskı var

Renkli Baskı

Mat Selefonlu Cepli Dosya

21,8 cm x 30,5 cm boyutunda sunum Dosya

 

Ürün Bilgileri

350 gr Mat Kuşe Kağıt / Özel Kesim

21,8 cm x 30,5 cm Boyutunda

Mat Selefonlu

Kendinden Cepli Cepte Baskı var

Renkli Baskı

lakli-ceplidosya ozelkesimli-ceplidosya

 

 

Şirketler antetli kağıtları kendi istek ve arzuları doğrultusunda bastırabilir. Bu da şirketler için antetli kağıdın önemini artırır çünkü antetli kağıt bir çeşit özgünlük belirtisi halini alır. Antetli kağıtlar genel olarak A4 kağıdı büyüklüğünde tasarlanırlar. Firmaların logoları bu kğıtlara sağ veya sol üst köşede bulunacak şekilde saydam bir biçimde yerleştirilir. Böylece hem her firmanın kendi özgü logosuyla kağıtlar da özelleştirilir hem de saydamlığı sayesinde kağıt üzerine yazılacak olan yazı için bir sorun teşkil etmemiş olur. Adres bilgileri ise kağıdın en altına yerleştirilir.

Antetli kağıt basımında birçok farklı kağıt türü tercih edilebilir ancak seçilen kağıdın kaliteli bir kağıt olması firma açısından kalitesi göstermesi yönünden bir avantaj olacaktır. Kağıt ağırlıkları da çeşitlendirilebileceği gibi standart olarak 80 veya 90 gram arasında çeşitlilik gösterir.

Aynı zamanda firmalar dilerlerse bu kağıtların üzerlerine logolarını kabartmalı olacak şekilde de bastırabilirler. Tabi bu durum da kağıtların maliyetinin de artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kabartmalı antetli kağıtları tercih etmek isteyen bir firma iki farklı türde antetli kağıt sipariş ederek maliyetini dengeleyebilir. İç yazışmalar ve bazı dış yazışmalar için klasik bir antetli kağıt kullanılırken çok daha ciddi ve önemli yazışmalarda kabartmalı kağıtlar kullanılabilir.

Ayrıca antetli kağıtlarda kullanılacak olan renkler de bir diğer önemli konudur. Şirketin ve şirket logosunun renklerine uygun olarak seçilecek bir renk tonuyla adres ve diğer iletişim bilgileri girilmelidir ki kağıt üzerinde bir bütünlük sağlanabilsin ve antetli kağıt göze çok daha güzel görünebilsin. Ayrıca firmaların bu konuda dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta ise antetli kağıtlar fiyatlandırılırken üzerlerinde bulunan farklı renk tonlarına göre fiyatlandırılırlar. Üç renge kadar farklı fiyatlar verilirken dört ve üzeri renk bulunduğunda fiyatlar çok daha artacaktır. Aynı zamanda tabi ki antetli kağıtların basılacağı matbaayı seçmek de önemlidir. Sonuçta bir firmanın kurumsallığını temsil edecek ögelerin sorunsuz ve kusursuz olmaları gerekir.

 

Cepli Dosya - El ilanı - katalog - Sunum Dosya - davetiye - Dergi - Bloknot - Cepli Dosya Baskı

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
Ankara Matbaa © 2018
www.ankaramatbaaankara.com